Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Trzydnickiej

Strona główna

           

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Lekcje z Temidą

Utworzono dnia 12.10.2022

Dziś w naszej szkole uczniowie klas 6-8 uczestniczyli w programie edukacyjnym „Lekcje z Temidą”, finansowanym ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

czytaj dalej... na temat: Lekcje z Temidą

Współpraca z UMCS - pokazy chemiczne

Utworzono dnia 05.10.2022

29 września uczestniczyliśmy w pokazach chemicznych organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Nasza bardzo liczna grupa, złożona z uczniów klasy siódmej i klas ósmych szkoły podstawowej, z przyjemnością obejrzała ciekawe i widowiskowe doświadczenia chemiczne. 

czytaj dalej... na temat: Współpraca z UMCS - pokazy chemiczne

Wyzwanie czytelnicze

Utworzono dnia 05.10.2022

Październik to w kalendarzu Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do podjęcia klasowego wyzwania czytelniczego.

Na czym polega wyzwanie?

Każda klasa buduje symboliczną wieżę z książek wypożyczonych w październiku z biblioteki szkolnej. Każda książka to cegiełka wieży czytelniczej:-) Na tej cegiełce zapisujecie...

czytaj dalej... na temat: Wyzwanie czytelnicze

#TeamSercaOlusia

Utworzono dnia 05.10.2022

2 października uczniowie klasy IV rozpoczęli pracę w ramach innowacji pedagogicznej „Jedz zdrowo i kolorowo”. Projekt realizowany jest z wykorzystaniem zaplecza kulinarnego z programu „Laboratoria przyszłości”.

Pierwsze zajęcia, czyli pieczenie muffinek, wciągnęło nas bez reszty. Cel był szczytny – walka o serce dla Olusia… i walka z czasem.

czytaj dalej... na temat: #TeamSercaOlusia

KRUS przyznaje hulajnogi !

Utworzono dnia 05.10.2022

Po raz czwarty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników urodzone w latach 2008–2016 do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”...

czytaj dalej... na temat: KRUS przyznaje hulajnogi !

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

Utworzono dnia 01.10.2022

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego w roku szkolnym 2022/2023:

Regulamin konkursów przedmiotowych

Zakres wymagań

Terminarz eliminacji

czytaj dalej... na temat: Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 01.10.2022

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą,  jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie".

Jim Trelease

Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i głośno czytamy nie tylko w Dniu Głośnego Czytania:-)

Pani bibliotekarka odwiedziła uczniów klasy II i przeczytała im książkę pt. Najwyższa na świecie wieża z książek - wzruszającą opowieść o sile wyobraźni i magii czytania, o tym, że dzięki książkom trafiamy do miejsc, których nie znamy i robimy rzeczy, o których marzyliśmy lub o jakich nawet nam się nie śniło.

Drugoklasiści z przejęciem śledzili losy bohatera tej historii, a po jej wysłuchaniu wymienili liczne powody, dla których warto czytać książki.

Na zakończenie spotkania uczniowie samodzielnie wykonali zakładki origami, które pomogą im dbać o książki.

czytaj dalej... na temat: Dzień Głośnego Czytania

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 01.10.2022

Jednym z najważniejszych praw demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli, co w realiach szkoły oznacza wybór reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego. Tegoroczne wybory w naszej szkole odbyły się 30 września, a poprzedziła je kampania wyborcza kandydatów.

czytaj dalej... na temat: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Sprzątanie świata - Polska 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

Niezmiennie od lat nasza szkoła włącza się aktywnie w Akcję Sprzątanie Świata - Polska. Tak było i w tym roku. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Wszystkie śmieci są nasze!”

Przypominamy, że w podejmowanych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić. Chodzi o to, by liczba śmieci malała i by po prostu tego typu akcje stawały się coraz mniej potrzebne. Ale to zależy już od nas. I tak jak śpiewał Wojciech Młynarski: „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej”.

czytaj dalej... na temat: Sprzątanie świata - Polska 2022

#sadziMY

Utworzono dnia 30.09.2022

Tradycyjnie już nasza szkoła wzięła udział w akcji #sadziMY, zainicjonowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę.

Uczniowie otrzymali piękne sadzonki drzew iglastych, które posadzą w swoim otoczeniu, w miejscach wybranych wspólnie z rodzicami.

czytaj dalej... na temat: #sadziMY

Dzwonki

 

8.00 - 8.45

8.55 - 9.40

9.50 - 10.35

10.50 - 11.35

11.50 - 12.35

12.45 - 13.30

13.40 - 14.25

14.30 - 15.15

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 33

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 125

W poprzednim miesiącu: 436

Wszystkich: 26687

Zegar

Imieniny

Imieniny: