Od grosika do złotówki

Utworzono dnia 19.12.2022

Od grudnia 2022 r. uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Dziewy biorą udział w projekcie  „Od grosika do złotówki”.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu:

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Propozycje zawarte w programie stanowią unikalną na polskim rynku edukacyjnym ofertę wzbogacającą doświadczenia dzieci o wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa a także przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji najmłodszych.

Realizacja projektu trwa 10 miesięcy, w trakcie których uczniowie, podróżując po planetach z Grosikiem, poznają podstawy edukacji finansowej. Zdobywają wiedzę, kształtują umiejętności i nabywają doświadczenia potrzebne im do samodzielnego, bezpiecznego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania własnymi zasobami.

W grudniu  uczniowie przygotowywali się do międzygalaktycznej podróży z Grosikiem, w którą wyruszą już na początku stycznia. Uczniowie zostali zapoznani z treścią listu od przewodnika międzygalaktycznej podróży, uczyli się śpiewać piosenkę, która będzie im towarzyszyć w trakcie tej niezwykłej podróży. Wykonali portret Grosika dowolną techniką plastyczną oraz stworzyli własne modele rakiet.

od grosika do złotówki

Utworzono dnia 19.12.2022, 21:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.